Ученици наше школе реализовали су пројектну наставу под називом “Бициклом до знања”, у оквиру које су креирали паркиралиште за бицикле у школском дворишту. Пројекат је имао за циљ да промовише здрав начин живота и подстакне ученике и наставнике на чешће коришћење бицикла као превозног средства. Током рада, ученици су прошли кроз све фазе планирања, истраживања и израде, уз коришћење рециклираних материјала и креативних решења. Сви учесници су имали прилику да примене стечено знање и вештине у реалном пројекту, радећи у тимовима задуженим за дизајн, монтажу и промоцију. Овај пројекат није само обогатио школско двориште, већ је и дао пример како заједнички труд и креативност могу допринети одрживом развоју и бољој школској заједници. Фотографије испод приказују део атмосфере са реализације пројекта – од планирања до завршних радова!

професор машинске групе предмета: Весна Обрадовић