У периоду од 12. до 14. октобра 2024. године, на Палићу је одржана конференција за младе у организацији Канцеларије за младе града Крагујевца. Ученици Средње школе „Кнез Александар Карађорђевић“ активно су учествовали у реализацији радионица и предавања која су обухватала низ значајних тема, укључујући:

• Успех и изазове на интернету
  • Однос и перспективе дијаспоре и Србије
  • Геополитика и светски односи
  • Стање културе данас
  • Здрав живот и спортска индустрија
  • Каријера и активизам младих

Циљ радионица био је приближити младима концепт омладинског активизма, објаснити његов значај, те представити примере добре праксе. Посебна пажња посвећена је учењу о солидарности, покретању активности у заједници и доношењу важних одлука у њеном животу. Ученици четврте године школе су на конференцији били у пратњи Јелене Матић, школског психолога и члана тима за каријерно вођење и саветовање .

Овај догађај је био важан корак у оснаживању младих за будуће изазове, како у погледу личног развоја, тако и друштвеног ангажмана.