У галерији „ВИШе од галерје“ 5.маја отворена је изложба радова ученика основних школа од петог до осмог разреда, са територије Града Крагујевца. Конкурс на тему „Крагујевац, мој град“ расписала је Средња школа „Кнез Александар Карађорђевић“ у организацији сручног већа Култура, уметност и јавно информисање. На конкурсу је учествовало преко 70 ученика из 12 основних школа. Изложба радова је уприличена у оквиру Мајских свечаности, тј. прославе Дана града. Стручни жири је доделио три главне награде, три похвале жирија и једну специјалну награду ученици чији рад је Град одабрао као визуални идентитет Мајских свечаности. На изложби је ученица Дуња Рашковић прочитала песму о Крагујевцу коју је написала њена другарица Мина Алепијевић (трећи разред, Техничар дизајна ентеријера и и ндустријских произвида), док је ученик четвртог разреда, Петар Јовић је на кларинету извео пригодну музичку нумеру. На изложби су додељене награде ауторима најбољих радова, а модератор је била колегиница Марица Живановић Пољо.
Изложбу можете погледати до 20.маја 2026. године.
ПРВА НАГРАДА
Вања Пешић, 8. разред, ОШ Ђура Јакшић, Крагујевац
ДРУГА НАГРАДА
Ирина Николић, 8. разред, ОШ Станислав Сремчевић, Крагујевац
ТРЕЋА НАГРАДА
Соња Бутрић, 8. разред, ОШ Светозар Марковић, Крагујевац
ПОХВАЛА ЖИРИЈА
Хелени Вукшић, 8. разред, ОШ Трећи крагујевачки батаљон, Крагујевац
ПОХВАЛА ЖИРИЈА
Јустина Давидовић, 8. разред, ОШ Драгиша Михајловић, Крагујевац
ПОХВАЛА ЖИРИЈА
Александра Прокић, 8. разред, ОШ Славко Поповић, Даросава
СПЕЦИЈАЛНА НАГРАДА ЖИРИЈА
Наталија Радовић, 8. разред, ОШ Мирко Јовановић, Крагујевац
![]()


















