Педагог школе, Сања Милојевић, и андрагог, Александра Митровић, учествовале су на Информативном дану о могућностима учешћа у програму Ерасмус+, који је одржан 17. октобра 2024. године у Другој крагујевачкој гимназији.

Догађај је организовало Министарство просвете у сарадњи са Фондацијом Темпус, а представницама школа и организација из Крагујевца и околине пружена је прилика да се упознају са могућностима које програм Ерасмус+ нуди. Наше колегинице су овом приликом представиле Ерасмус пројекте наше школе за децу и одрасле, истичући како ти пројекти доприносе унапређењу квалитета наставе.

Ова активност додатно је оснажила сарадњу са локалним партнерима и истакла значај европских образовних програма у развоју компетенција наставника и ученика.