Skip to main content
search

У четвртак, 14. маја 2026. године, ученици Средњe школe „Кнез Александар Карађорђевић“ посетили су Сајам запошљавања који је организовала Национална служба за запошљавање у Крагујевац. На сајму су учествовали ученици одељења IV-2, IV-3, IV-4, IV-5, IV-6, IV-7 и IV-8.

Током посете ученици су имали прилику да се упознају са актуелним потребама тржишта рада, различитим занимањима и могућностима за запослење након завршетка школовања. Разговори са представницима компанија и институција омогућили су им да стекну бољи увид у очекивања послодаваца, као и у значај стицања практичних знања и вештина.

Сајам је окупио велики број послодаваца из различитих области привреде, а ученици су имали прилику да добију корисне информације о могућностима запошљавања, условима рада и професионалном развоју.

Посета Сајму запошљавања представља значајну активност у области каријерног вођења и саветовања, јер ученицима помаже да се боље информишу о свету рада, препознају сопствена интересовања и планирају своју професионалну будућност.

Loading

Close Menu